W niedzielę, 11 grudnia, do Parafii Przemienienia Pańskiego w Drezdenku przybył niezwykły gość: prawdziwy święty Mikołaj – biskup. Powitanie gościa miało miejsce podczas Eucharystii dla dzieci o godz. 11:30. W czasie kazania, dzieci wraz z księdzem szukały odpowiedzi na pytanie: co jest istotą nadchodzących świąt. Później nastąpiło powitanie św. Mikołaja. Wspólnie zaśpiewano piosenkę, a nasz gość przywitał przybyłe dzieci. Św. Mikołaj uczestniczył w drugiej części kazania, w której wyjaśniał jak rozpoznać prawdziwego, świętego Mikołaja i czym różni się On od podrabianych. Dzieci również miały okazję dowiedzieć się jak został świętym oraz dlaczego rozdaje prezenty. Po Mszy św. odbyła się druga część spotkania w Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku.

Było wspólne śpiewanie kolęd, zabawy, konkursy oraz wiele radości. Wszyscy mieli również okazję zadać pytanie świętemu. Nie zabrakło także gier i zabaw zręcznościowych. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały prezenty od świętego Mikołaja. W sumie rozdał ich 382.

To nie koniec naszej akcji. Już w najbliższą środę św. Mikołaj

 

odwiedzi najmłodsze dzieci z naszej parafii chodzące do przedszkola. Święty Mikołaj, wraz z pomocnikami, przygotował i rozda w sumie 700 paczek świątecznych. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przygotowania  pierwszej edycji „Spotkania ze św. Mikołajem”.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo