W sobotę 3 grudnia odbył się pierwszy "Mikołajkowy turniej piłkarski dla ministrantów" ze szkoły podstawowej, zorganizowany przez Parafię Przemienia Pańskiego w Drezdenku prowadzoną przez Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich. Wszystko rozpoczęło się mszą św. o godz. 8:00, a następnie od godz. 9:00 wystartowały rozgrywki piłkarskie. W turnieju wzięło udział 8 zespołów. W kwalifikacji generalnej: I miejsce zajęli ministranci z parafii z Trzebicza, II drużyna Misjonarzy z Trzciela i III drużyna Kanoników z Drezdenka.

Królem strzelców został Kamil Wierzbicki z parafii św. Stanisława Kostki w Ogardach, a bramkarzem Dawid Pucek z Drezdenka. Zwycięscy otrzymali puchary, medale oraz słodycze. W czasie wspólnych zmagań sportowych nie zabrakło walki, łez przegranych i szczęścia zwycięzców.Cieszymy się, że przez sport dzieci mogą uczyć się szacunku, dobroci i zdrowej rywalizacji. Tego dnia zawiązaliśmy wielką wspólnotę nie tylko przy Ołtarzu Pańskim, ale i na boisku. Dziękujemy serdecznie za udział w turnieju i już dziś zapraszamy na przyszłoroczny "Mikołajkowy turniej piłkarski dla ministrantów", który odbędzie się w sobotę 2 grudnia 2017 r.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo