Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam o tajemnicy świętych obcowania, czyli łączności nas, żyjących, z tymi, którzy dostąpili już zbawienia. Dlatego też Parafia Przemienienia Pańskiego z Drezdenka prowadzona przez Zakon Księży Kanoników Regularnych Laterańskich zorganizowała kolejną edycję “Marszu Wszystkich Świętych”. W niedzielę 30 października o godz. 15:00 dzieci, młodzież i dorośli ze śpiewem na ustach wyruszyli w barwnym pochodzie ulicami naszego miasta. Każdy niósł w dłoni balonik z imieniem świętego. Następnie udano się na cmentarz gdzie odśpiewano “Litanie do Wszystkich Świętych” oraz zmówiono modlitwy. Później marsz udał się do Szkoły Podstawowej nr 1 gdzie miał miejsce bal świętych. Na pięknie ozdobionej sali zgromadziły się tłumy dzieci i rodziców, którzy wspólnie z animatorami uczestniczyli w grach, zabawach i tańcach.

Były słodkie poczęstunki, konkursy i nagrody oraz znakomita muzyka. Nie zabrakło także konfetti i tradycyjnego konkursu na najpiękniejsze stroje. Wszyscy bawili się znakomicie. Marsz i bal Wszystkich Świętych jest inicjatywą mającą na celu pokazanie nie tylko dzieciom, że święty to człowiek uśmiechnięty, ale że świętość to powołanie każdego z nas.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo