1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
2. W kościele rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania pod hasłem:

„ W blasku ojcostwa św. Józefa”. Osoby zaangażowane w dzieła wychowawcze i wszystkich wychowanków zawierzamy opiece Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa.
3. W dniu dzisiejszym w Warszawie uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Transmisja mszy św. w telewizji o godz. 12.00.
4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
- we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
- w środę NMP Bolesnej
- w czwartek Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
- w sobotę św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski
5. Nabożeństwo fatimskie w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej.
6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w dni powszednie o godz. 15.00. Po koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy św. wieczornej.
7. W dniach 14-16 września odbędą się w naszej parafii „REKOLEKCJE NA DOBRY POCZĄTEK”. We wtorek i środę o godz. 19.00 liturgia Słowa, konferencja, Adoracja i uwielbienie Najświętszego Sakramentu. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z homilią. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Bugała CRL. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
8. W sobotę w Rokitnie odbędzie się dziękczynienie za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
9. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30 będzie błogosławieństwo dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w kancelarii parafialnej na ten miesiąc.
10. Organizujemy wyjazd do kina w Czarnkowie na film o kardynale Wyszyńskim „WYSZYŃSKI – ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE”. Wyjazd we wtorek 21 września o godz. 16.30 sprzed plebanii. Koszt biletu wraz z przejazdem i ubezpieczeniem 33zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do następnej niedzieli włącznie.
11. Zapraszamy mężczyzn naszej parafii do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Międzyrzecza, która odbędzie się w sobotę 25 września. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do 20 września. Koszt 35zł.
12. W sobotę, 2 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka do Rokitna. W parafii organizujemy wyjazd. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy u Pani Mirosławy Andrzejkowicz.
13. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
14. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
15. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Adama Więcek, Maksymiliana Sikorę i Cyrylę Mistarz. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.