Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
2. W kościele rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania pod hasłem:

„ W blasku ojcostwa św. Józefa”. Osoby zaangażowane w dzieła wychowawcze i wszystkich wychowanków zawierzamy opiece Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa.
3. W dniu dzisiejszym w Warszawie uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Transmisja mszy św. w telewizji o godz. 12.00.
4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
- we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
- w środę NMP Bolesnej
- w czwartek Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
- w sobotę św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski
5. Nabożeństwo fatimskie w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej.
6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w dni powszednie o godz. 15.00. Po koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy św. wieczornej.
7. W dniach 14-16 września odbędą się w naszej parafii „REKOLEKCJE NA DOBRY POCZĄTEK”. We wtorek i środę o godz. 19.00 liturgia Słowa, konferencja, Adoracja i uwielbienie Najświętszego Sakramentu. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z homilią. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Bugała CRL. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
8. W sobotę w Rokitnie odbędzie się dziękczynienie za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
9. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30 będzie błogosławieństwo dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w kancelarii parafialnej na ten miesiąc.
10. Organizujemy wyjazd do kina w Czarnkowie na film o kardynale Wyszyńskim „WYSZYŃSKI – ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE”. Wyjazd we wtorek 21 września o godz. 16.30 sprzed plebanii. Koszt biletu wraz z przejazdem i ubezpieczeniem 33zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do następnej niedzieli włącznie.
11. Zapraszamy mężczyzn naszej parafii do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Międzyrzecza, która odbędzie się w sobotę 25 września. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do 20 września. Koszt 35zł.
12. W sobotę, 2 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka do Rokitna. W parafii organizujemy wyjazd. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy u Pani Mirosławy Andrzejkowicz.
13. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
14. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
15. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Adama Więcek, Maksymiliana Sikorę i Cyrylę Mistarz. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo