Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more
 1. Naszym Parafianom i Gościom składamy z głębi serca płynące życzenia radości, pokoju. Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi Wam na każdy dzień, niech zmartwychwstaje w Waszych sercach i przemienia Wasze życie na lepsze. Dziękujemy za życzenia świąteczne przesłane na adres parafii i domu zakonnego Kanoników Regularnych Laterańskich.
 2. Dziękujemy za wszelką pamięć, modlitwę i życzliwość oraz tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego: ministrantom i lektorom; Panu Bronisławowi i Arturowi za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, naszym Paniom kucharkom: Ewie i Marcie. Grupom parafialnym: Apostolatu Maryjnego, Żywego Różańca, Koła Przyjaciół Paradyża, grupie modlitewnej EFFATHA, wspólnocie małżeńskiej „Domowy Kościół”; oazie młodzieżowej, Panom Organistom Witoldowi i Leszkowi, kościelnym, szafarzom. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Przedstawicielom władz samorządowych, Cechowi Rzemiosł Różnych, przedstawicielom grup zawodowych i stanowych niosącym krzyż; Strażakom oraz Harcerzom za honorową wartę przy krzyżu i przy Grobie Pańskim. Policjantom za zabezpieczenie trasy procesji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy trwali na Adoracji w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim (szczególnie w godzinach nocnych) – „Bóg zapłać”. Serdecznie dziękujemy Pani Walerii Zdanowicz za zakup obrusów i ornatu wielkanocnego do naszej świątyni.
 3. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w budowie naszej małej Jerozolimy podczas Niedzieli Palmowej. Dziękujemy Panu Jurkiewiczowi i Panu Wosik za wypożyczenie zwierząt oraz wszystkim, którzy pomogli nam podczas naszej akcji. Dziękujemy również dzieciom, ministrantom i scholi za zaangażowanie się w Misterium Męki Pańskiej. Również słowa wdzięczności kierujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu 3 edycji gry miejskiej „W poszukiwaniu Zmartwychwstałego”, a także Urzędowi Miasta Drezdenko i Starostwu Powiatowemu. Składamy serdeczne Bóg zapłać także wszystkim naszym dobrodziejom i parafianom za pomoc w zakupie nowych stroi dla naszej dziecięcej scholi Śpiewające Anioły.
 4. Zapraszamy na Rezurekcję na godz. 6.00. Msze św. jak w każdą niedzielę oprócz godz. 7.00.
 5. Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca tradycyjnie jest przeznaczona na KUL i Instytut Flozoficzno - Teoologiczny w Zielonej Górze.
 6. Z żalem serca informujemy, że uroczystości pogrzebowe ś.p. ks. Mieczysława Madeja odbędą się w środę 24 kwietnia o godz. 11:00 pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy. Różaniec w intencji zmarłego ks. Mieczysława zostanie odmówiony we wtorek o godz. 17:00 prowadzony przez Żywy Różaniec z naszej parafii.
 7. 26 kwietnia - w piątek - z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.
 8. Serdecznie zapraszamy na msze św. imieninową ks. Jerzego Hajdugi we wtorek 23.04 o godz. 18:00
 9. 28 kwietnia - w II NIEDZIELĘ WIELKANOCY przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Trwamy w duchowym przygotowaniu do tej Uroczystości odprawiając Nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 15.00 - w godzinie Miłosierdzia – na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 10. Zapraszamy do nabywania i lektury świątecznych wydań prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 11. Do wieczności Pan Bóg odwołał: ś.p. ks. Mieczysława Madeja, Henryka Milas, Mariannę Bandura, Roman Mazurkiewicz, Annę Woźnicką. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Zmartwychwstały Pan napełnia nas wszystkich pokojem i swoim błogosławieństwem.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo