Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more
 1. Dziś Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej mszy św.
 2. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dla dzieci o godz. 11:30. Rozpoczęcie przed kościołem. Na tej Mszy św. odbędzie się inscenizacja wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku, oraz konkurs palm oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego związanego ze świętami wielkanocnymi. Również na tej mszy św. dzieci z naszych grup parafialnych przedstawią Misterium Męki Pańskiej.
 3. Zachęcamy do obejrzenia wybudowanej po raz pierwszy w naszej parafii malej Ziemi Świętej, z żywymi zwierzętami. Jest to wprowadzenie do Wielkiego Tygodnia i przeniesienie się w czasy Pana Jezusa gdy przybywał do Jerozolimy a tłumy wykrzykiwały hosanna.
 4. Dziś po południu na godz. 14:30 zapraszamy rodziny, dzieci i młodzież do udziału w trzeciej edycji gry terenowej pt. „W poszukiwaniu Zmartwychwstałego”. Zespoły złożone z maksymalnie 10 osób, z jednym dorosłym opiekunem odnajdują ukryte i zaszyfrowane zagadki, związanych ze świętami Wielkanocnymi, które zlokalizowane będą po całym naszym mieście. Zabawa trwa ok. 2 godzin. Prosimy o zapisywanie się od godz. 14:30. O godzinie 15:00 oficjalnie rozpoczęcie. Zapisy i start przed plebanią. 
 5. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek, nie ma też całodziennej adoracji oraz spotkania Effathy.
 6. Zachęcamy do licznego udziału w Triduum Paschalnym. Niech będzie to czas wyrazu naszej wiary i wdzięczności za dar odkupienia jakiego dokonał Jezus Chrystus.

       LITURGIA WIELKIEGO CZWARTKU, PIĄTKU I SOBOTY ROZPOCZNIE SIĘ   o godz. 18.00.

 

 1. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu szczególnie prosimy o modlitwę za kapłanów. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. porannej.
 2. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Jedyny dzień w roku kiedy nie sprawuje się Mszy św., obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Tego dnia rozpoczyna się. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożegoo godz. 15.00. Spowiedź od godz. 8:00 do 12:00. Zapraszamy też do udziału w Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się po zakończonej liturgii ok. godz. 19.30 i przejdzie ulicami naszego miasta (ul. Kościelna, Kościuszki – deptak, Stary Rynek i ul. Szkolną). Prosimy naszych Strażaków i Harcerzy o pomoc utrzymaniu porządku.
 3. WIELKA SOBOTA – Uroczysta Msza św. Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego połączona z poświęceniem ognia, paschału oraz wody chrzcielnej. W tym dniu odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Na liturgię przynosimy ze sobą świece z okapnikami.
 4. Spowiedź w Wielkim Tygodniu będzie od poniedziałku do Wielkiego Piątku 30 min przed mszą św. W Wielką Sobotę spowiedź od godz. 9:00 do 12:00. Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 – 15.00; w Osowie – tradycyjnie o godz. 12.00.Przychodząc na poświęcenie pokarmów do kościoła nie zapominajmy o tym, że trwa Adoracja Najśw. Sakramentu. Ofiary zbieranie podczas poświęcenia pokarmów przeznaczone są na duszpasterstwo dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 5. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - Rezurekcja o godz. 6.00. Prosimy o uświetnienie procesji przez niesienie pocztów sztandarowych i feretronów.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii oraz dla O. Stanisława rekolekcjonisty. Do nabycia świece wielkanocne oraz prasa katolicka.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Antoni Kusztal, Mirosław Pukszta, Zdzisław Deluga. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek
 8. Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy pogłębienia i umocnienia wiary wypływającego z przeżywania Tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo