O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019

1. Rozpoczęliśmy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi O. Stanisław Redemptorysta ze Szczecina. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy św.; w poniedziałek i wtorek - Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek i wtorek od godz. 9.30 i 17.30. Posługą w konfesjonałach będą służyć także księża z naszego Dekanatu. Nie odkładajmy spowiedzi św. na ostatnie dni przed Wielkanocą, chciejmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w czasie rekolekcji, zachęćmy także naszych bliskich.

Spowiedź  w Wielkim Tygodniu będzie od poniedziałku do Wielkiego Piątku 30 min przed mszą św. W Wielką Sobotę nie będzie okazji do spowiedzi. Ze względu na strajk nauczycieli prosimy aby rodzice przywieźli dzieci bezpośrednio do kościoła i po mszy rekolekcyjnej je odebrali. Plan rekolekcji

1. 12 kwietnia – w piątek - odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną - od godz. 8:00 i 15:00. Prosimy o zapisywanie chorych, którzy nie są wpisani na pierwsze piątki, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  2. Zwracamy się z serdeczną prośbą o ofiary na kwaity do grobu Pańskiego.
  3. Od najbliższego tygodnia środowe adoracje Effathy odbywać się będą bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:30.
  4. Do nabycia jest tygodnik katolicki „Niedziela i Gość Niedzielny a także świece wielkanocne Caritas w cenie po 15 zł.
  5. Za tydzień Niedziela Męki PańskiejNiedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dla dzieci o godz. 11:30. Rozpoczęcie przed kościołem. Na tej Mszy św. odbędzie się inscenizacja wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku, oraz konkurs palm w kategoriach największej i najpiękniejszej oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego związanego ze świętami wielkanocnymi. Również na tej mszy św. dzieci z naszych grup parafialnych przedstawią Misterium Męki Pańskiej. Po południu na  godz. 14:30 zapraszamy rodziny, dzieci i młodzież do udziału w trzeciej edycji gry terenowej pt. „W poszukiwaniu Zmartwychwstałego”. Zespoły złożone z maksymalnie 10 osób, z jednym dorosłym opiekunem odnajdują ukryte i zaszyfrowane zagadki, związanych ze świętami Wielkanocnymi, które zlokalizowane będą po całym naszym mieście. Zabawa trwa ok.                    2 godzin. Prosimy o zapisywanie się w dniu zabawy od godz. 14:30. O godzinie 15:00 oficjalnie rozpoczęcie. Zapisy i start przed plebanią.
  6. W sobotę 13 kwietnia o godz. 16:00, spod plebani wyjazd do Poznania na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Koszt wyjazdu 40 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby wyjeżdżające prosimy o uregulowanie należności i podanie nr pesel. Zapisy i szczegóły u ks. Adam.
  7. Składamy podziękowanie za modlitwę oraz ofiary złożone w tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
  8. Dziś po mszach św. odbywa się kiermasz ręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych przygotowanych przez dzieci z naszych grup parafialnych, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup nowych stroi dla naszej dziecięcej scholii parafialnej Śpiewające Anioły.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Stanisławę Łukomską Gruszewską. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Niech czas Rekolekcji Wielkopostnych da nam wszystkim łaskę otwarcia się na Słowo Boże i uzdolni do przemiany życia na lepsze.