Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019

 

 1. Rozpoczęliśmy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi O. Stanisław Redemptorysta ze Szczecina. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy św.; w poniedziałek i wtorek - Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek i wtorek od godz. 9.30 i 17.30. Posługą w konfesjonałach będą służyć także księża z naszego Dekanatu. Nie odkładajmy spowiedzi św. na ostatnie dni przed Wielkanocą, chciejmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w czasie rekolekcji, zachęćmy także naszych bliskich.

Spowiedź  w Wielkim Tygodniu będzie od poniedziałku do Wielkiego Piątku 30 min przed mszą św. W Wielką Sobotę nie będzie okazji do spowiedzi. Ze względu na strajk nauczycieli prosimy aby rodzice przywieźli dzieci bezpośrednio do kościoła i po mszy rekolekcyjnej je odebrali. Plan rekolekcji

 1. 12 kwietnia – w piątek - odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną - od godz. 8:00 i 15:00. Prosimy o zapisywanie chorych, którzy nie są wpisani na pierwsze piątki, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 2. Zwracamy się z serdeczną prośbą o ofiary na kwaity do grobu Pańskiego.
 3. Od najbliższego tygodnia środowe adoracje Effathy odbywać się będą bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:30.
 4. Do nabycia jest tygodnik katolicki „Niedziela i Gość Niedzielny a także świece wielkanocne Caritas w cenie po 15 zł.
 5. Za tydzień Niedziela Męki PańskiejNiedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dla dzieci o godz. 11:30. Rozpoczęcie przed kościołem. Na tej Mszy św. odbędzie się inscenizacja wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku, oraz konkurs palm w kategoriach największej i najpiękniejszej oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego związanego ze świętami wielkanocnymi. Również na tej mszy św. dzieci z naszych grup parafialnych przedstawią Misterium Męki Pańskiej. Po południu na  godz. 14:30 zapraszamy rodziny, dzieci i młodzież do udziału w trzeciej edycji gry terenowej pt. „W poszukiwaniu Zmartwychwstałego”. Zespoły złożone z maksymalnie 10 osób, z jednym dorosłym opiekunem odnajdują ukryte i zaszyfrowane zagadki, związanych ze świętami Wielkanocnymi, które zlokalizowane będą po całym naszym mieście. Zabawa trwa ok.                    2 godzin. Prosimy o zapisywanie się w dniu zabawy od godz. 14:30. O godzinie 15:00 oficjalnie rozpoczęcie. Zapisy i start przed plebanią. 
 6. W sobotę 13 kwietnia o godz. 16:00, spod plebani wyjazd do Poznania na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Koszt wyjazdu 40 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby wyjeżdżające prosimy o uregulowanie należności i podanie nr pesel. Zapisy i szczegóły u ks. Adam.
 7. Składamy podziękowanie za modlitwę oraz ofiary złożone w tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
 8. Dziś po mszach św. odbywa się kiermasz ręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych przygotowanych przez dzieci z naszych grup parafialnych, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup nowych stroi dla naszej dziecięcej scholii parafialnej Śpiewające Anioły.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Stanisławę Łukomską Gruszewską. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Niech czas Rekolekcji Wielkopostnych da nam wszystkim łaskę otwarcia się na Słowo Boże i uzdolni do przemiany życia na lepsze.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo